ITIL® 4 certifikácia

Certifikačná schéma ITIL 4 je vyvinutá tak, aby zostala kompatibilná s existujúcou certifikačnou schémou. To znamená, že všetky existujúce certifikácie zostávajú v platnosti, kým nebudú nahradené aktualizáciou. Ak zbierate aj body v rámci Axelos programu, zostávajú vám aj všetky kredity, ktoré môžete jednoducho preniesť do novej certifikačnej schémy.

  ITIL<sup class='sup'>®</sup> 4 certifikácia

  ITIL 4 certifikačná schéma

  Certifikačná schéma ITIL 4 ponúka niekoľko úrovní. Základom zostáva ITIL 4 Foundation. Ďalší modul je ITIL Specialist, ktorý obsahuje 3 programy, ďalej ITIL Strategist, ITIL Leader, ITIL Master.

  ITIL 4 certifikačná schéma

  Ako prejsť na ITIL 4?

  ITIL 4 Transition | Roadmapa prechodu z ITIL v3 a staršie na ITIL 4

  Upgrade z ITIL v3 na ITIL 4 má zmysel. Nezastavujte sa v kariérnom raste IT Service Managementu!

  Pre tých z vás, ktorí ste absolvovali školenie ITIL s certifikáciou Axelos, alebo zbierate kredity, sme pripravili certifikačného sprievodcu.

  Nižšie uvedené tipy vám pomôžu upgradovať z ITIL v3 na ITIL 4 vo forme doporučenej roadmapy, ktorá vám pomôže prejsť na ITIL 4 a pritom maximálne využiť získané vedomosti, zručnosti a certifikácie.

  ITIL v3 to ITIL 4 upgrade

  ITIL v3 Foundation

  Absolvent ITIL v3 Foundation, alebo ITIL 2011 Foundation

  Ak váš najvyšší certifikát je ITIL v3 Foundation, ITIL 2011 Foundation, alebo staršie, odporúčame absolvovať celý kurz vrátane certifikácie ITIL 4 Foundation.

  Tak sa jednoducho inovujete do novej certifikačnej schémy a získate nové vedomosti, zručnosti v oblasti štíhleho riadenia, agile, prepojenia developmentu s IT Operations atď .. Tento kurz je dostupný od 28. februára 2019. Aktuálne termíny tu:

  ITIL 4 Foundation kurz >

  ITIL v3 Foundation to ITIL 4 update

  ITIL v3 Intermediate (3 až 4 kredity)

  Absolventi ITIL Practitioner, alebo 1 kurzu ITIL Intermediate

  Tí z vás, ktorí máte minimálny počet kreditov nad rámec ITIL Foundation, majú 2 možnosti ako prejsť na ITIL 4 v závislosti od toho, aké ciele chcete dosiahnuť.

  1. Variant

  Ak nemáte najvyššie ambície, ale chcete sa skôr špecializovať a využiť len čiastkové časti ITIL 4 Update, odporúčame získať certifikáciu ITIL 4 Foundation a následne si vybrať preferovanú oblasť záujmu, ITIL Specialist, Strategist alebo Leader. Tieto moduly budú postupne spustené v priebehu roka 2019-2020.

  2. Variant

  Ak máte motiváciu, určite pokračujte v zbieraní kreditov. Akonáhle dosiahnete 17 kreditov, máte nárok na ITIL Managing Professional Modul (bude spustený). Výhodou je, že môžete rýchlo nadviazať na získané vedomosti, zručnosti a získať výhodne ITIL Managing Across the Lifecycle certifikáciu.

  ITIL v3 Intermediate to ITIL 4 update

  ITIL Intermediate (6+ kreditov)

  Ak ste získali 6 a viac kreditov, nie je tu dôvod premýšľať

  Určite pokračujte v zbieraní kreditov podľa súčasnej schémy. Ide o najvýhodnejšiu cestu, ako využiť vaše získané certifikácie a pripraviť sa na jednoduchý upgrade na ITIL 4 s kurzom ITIL Managing Professional. K získaniu tohto modulu je nutné dosiahnuť celkom 17 kreditov.

  ITIL kredity to ITIL 4 update

  ITIL v3 Expert

  Dosiahli ste najvyšší level ITIL Expert, gratulujeme!

  Akonáhle bude spustený nový transition kurz ITIL Managing Professional, bude to jediný kurz, ktorým inovujete svoju kvalifikáciu na ITIL 4 Update.

  Ak sú vaše ambície ešte vyššie, odporúčame následne certifikačný kurz Strategic Leader ITIL, ktorý získate tak, že absolvujete iba modul ITIL Leader Digital & Strategy.

  ITIL Expert to to ITIL 4 update

  Chcete získať darček k narodeninám?