Grab@Pizza

Asi len 6% firiem dokáže zladiť možnosti IT s potrebami business. Určite sa aj vaša spoločnosť snaží prispôsobiť meniacim sa podmienkam trhu. Zásadnou brzdou však stále viac zostáva práve zastaralý prístup k riadeniu IT a jeho prepojenie s business / marketingem. Vytvorenie synergie medzi IT a Business je kľúčovou prioritou všetkých CIO (IT riaditeľov) viac ako 10 rokov. Napriek tomu je to stále nerovný boj. V podstate o tom presne je táto simulácia - IT & Business Alignment.

Virtual Training nebo e-Learning?

Máme dostatečnou flexibilitu, takže vybírat můžete jak prezenční termíny, tak online kurzy.

Zkuste živý kurz virtuálně

Cieľová skupina

Simulácie pre lepšiu spoluprácu medzi IT a business

Gr@b Pizza je vhodná pre radu rolí, ako CIO, CEO, Marketing, Business, Development.. Scenár vždy upravujeme na mieru, aby vyhovovala vášmu prostrediu a momentálnym výzvam a problémom, ktorým na trhu čelíte.

Simuláciu je možné využiť ako nácvik kľúčových techník každej organizácie: Continual Service Improvement a Change Management. Aktivity, ktoré pomáhajú posilňovať imunitu a zvyšovat konkurenceschopnost, práve vďaka prepojeniu business a IT.

Grab@Pizza je úplne ideálna
 • V kombinácii so školením ITIL, IT4IT 
 • Ako príležitosť, ako poznať IT z business a praktickej stránky
 • Každý si môže vyskúšať aplikáciu znalostí z úrovne ITIL® Foundation / Practitioner
Cieľová skupina

Reálna simulácia pre skutočné problémy


U nás sa hrajú aj manažéri z EmbedIT. Zabezpečujú IT od návrhu aplikácií po ich podporu pre PPF (Home Credit Group a Air Bank). Ich aplikácie využíva 45 miliónov zákazníkov v 11 krajinách. EmbedIT má 800+ zamestnancov, ktorí se starajú o 20 datových centier po celom svete s objemom viac ako 200 miliónov transakcií denne.

“During Grab@Pizza I was playing the Business Manager, I realized that I was making my decisions based on Business Value. This is something I don’t see in our organization.”

Ukážeme vám

 • Ako vytvárať business value s pomocou IT
 • Ako zladiť rozhodovanie naprieč IT a biznisom
 • Transformovať ITIL a ITSM do strategického riadenia organizácie
 • Využiť ITIL ako metodiku a nástroj pre zmenu postojov, prístupov a procesov v IT
 • Ako zlepšiť výkonnosť, spoluprácu a komunikáciu medzi IT, Biznisom a Marketingom

Scénár simulácie

Vitajte v najnáročnejšom 6 - mesačnom IT/Business projekte, ktorý musíte odriadiť v spoločnosti Grab@Pizza.

Grab@Pizza

Najúspešnejšia americká spoločnosť na rozvoj jedla

Jeden z najväčších prevádzkovateľom internetovej platformy pre rozvoz jedla, ktorý každoročne predáva milióny pízz bol kedysi jednotkou na trhu.

Ale po 6 mesiacoch v aktuálnom roku je predaj ďaleko za očakávaním. Vrcholom sezóny je zápas amerického futbalu Super Bowl. Počas tohto tradičného finále sa každoročne predá 12,5 miliónov kusov pizze.

Dokážete pripraviť váš biznis na túto akciu? Nezabudnite, že aj vaše systémy majú byť pripravené, s dostatočnou kapacitou diskov a siete. Zostáva vám posledných 6 mesiacov v roku, aby spoločnosť neskončila v červených číslach.

Grab@Pizza

Zvládnete tento projekt?

Vybudujte modernú firmu zajtrajška synergiou medzi IT a Business!

Generálny riaditeľ spoločnosti vyzval riaditeľa obchodu, mrketingu, financii, vedúceho produktového oddelenia, aby spoločne pripravili a realizovali projektový plán na obnovu stratenej pozície lídra trhu.

Recovery projekt je postavený na 6 mesačnej stratégii, ktorá má pomôcť vrátiť objedm predaja a zisk z tržieb na pôvodné hodnoty pred prepadom.

IT tu krá kľúčovú úlohu a preto poveril generálny riaditel CIO, IT riaditeľa, aby v spolupráci s Business oddelením zlepšil súčasnú infraštruktúru, ktorá je zásadným kľúčom k expanzii na nové trhy. Jeho ďalšou úlohou je znížiť prestoje a posilniť dostupnosť kritických služieb. V neposlednom rade je nutné eliminovať zbytočné náklady na minimum.

Nie všetko je pochopiteľne možné realizovať naraz. Celý tím sa musí naučiť udržať v organizácii rovnováhu a vyvážiť inovatívne porjekty spolu s úlohami na posilnenie stability a dostupnosti celej platformy.

Zvládnete tento projekt?

Ako zvládnuť všetky projekty ?

Nie všetko je možné realizovať súčasne, naučte sa stanovovať priority, diskutovať a delegovať!

Medzitým riešite prevádzkové veci, ďalšie vývojové  projekty (napríklad nový objednávkový formulár) v reakcii na stúpajúcu konkurenciu. Nezabudnite, že čokoľvek spustíte ako nový projekt, automaticky zaťažujete aj IT Operation..

Každý mesiac zvládnete len niektoré projekty. Úzke hrdlo (Bottleneck) je limitujúcim a rizikovým prvkom každej organizácie.

A pretože ide o rozvojové projekty, tak tieto generujú ďalšie incidenty (nie všetko však funguje na prvýkrát a na 100%), narastá záťaž, ktorá sa nedá zvyšovať do nekonečna. Pokiaľ vám niečo zvýši predaj pizze o 150 tisíc kusov denne, tak musíte počítať, že sa to niekde zosype.

Celé IT oddelenie musí zabudnúť na zastaralý systém riadenia, ktorý bol doteraz uplatňovaný a prestáva fungovať. Musí zmeniť svoj prístup, preskúmať požiadavky Business/Marketingu a preniesť ich do IT stratégie, zistiť adekvátnu podporu (IT Support) nových a inovovaných procesov. Je potrebné prenastaviť spo'ôsob riadenia (IT Operation)  a všetky zmeny bezchybne odriadiť (Change Management). Jedine táto zmena zaistí, aby spoločnosť bola úspešná aj naďalej.

Ako zvládnuť všetky projekty ?

To musíte mať

Stiahnite si do mobilu svoju aplikáciu skôr, ako prídete na kurz.

Bezplatná mobilná aplikácia pre projektových manažérov. Výkladový a prekladový slovník.

Obsahuje konsolidované termíny a definície tisícok manažérskych výrazov v oblasti riadenia projektov, programov, portfolia, rizík, enterprise architektúry, bezpečnosti, ochrany osobných údajov a mnohých ďalších štandardov:

 • PRINCE2®, MSP®, MoP®, P3O, P3M3
 • SCRUM, DevOps, Lean IT, ITIL, ITSM, IT4IT
 • MoR®, ISMS, GDPR, ZokB, TOGAF, ArchiMate a iné...

iOS, Android slovník >

To musíte mať

Ako kurz hodnotia absolventi?

V čom sú naše referencie výnimočné? Nie sú to jednorázové akcie. K nám sa ľudia radi vracajú a nezatvárajú pred nami dvere.

Pozrite sa na úplný zoznam referenčných klientov, ktorí na nás nedajú dopustiť.

Vaše hodnotenie
*****

Chcete to pripraviť na mieru? Kontaktujte nás!

Zavolajte nám a my vám poradíme.

Sme vám k dispozícii na telefónnom čísle +421 2/20 850 891 vždy od pondelka do piatku: 9:00 - 17:00.

*položky označené hviezdičkou sú povinné

Chcete získať darček k narodeninám?